Site icon En İyi Bahis Siteleri

Kreatin Nedir, Zaman Kullanılır? Creatine Spordan Önce Mi Sonra Mı Alınmalı?

Kreatin egzersizden sonra alınmalıdır. Tek bir doz olarak alınan üç gram yeterli olmalıdır veya optimum etkinlik için yükleme aşamasında gün boyunca yayılabilir.

Kreatin alım süreleri, yarışmalarda yarışan sporcular için değişiklik gösterir. Anlık etkilerinden dolayı hem antrenman öncesi hem de sonrasında tüketmelidirler; Aslında, üç gram bütün bir hafta sürebilir!

Kreatin Spordan Önce mi Sonra mı Alınmalı?

Kreatini nasıl aldığınız, kullanım amacına bağlıdır; bazı kişiler egzersizden 30 dakika önce almayı tercih ederken, ilk doz karbonhidrat veya protein içeren içeceklerle tüketilmeli ve hemen ardından başka bir doz alınmalıdır. Aktiviteden 30 dakika önce kreatin tüketimi, kas ağrısını azaltırken enerji harcamasını artırır. Kreatin ayrıca, fiziksel efor sırasında maksimum enerji harcanması ve kas yapısının kreatin ile doygunluğu için kas yapısı içindeki protein sentezini uyarır.

Antrenmandan sonra kreatin alan kişiler, hücre hacmini artırarak ve büyümeyi uyararak kas depolarını doldurur ve insülin benzeri büyüme faktörü dozları en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Egzersizden önce kreatin tüketmek kasları kullanıma hazırlar; Optimum performans için kreatini karbonhidratlarla birleştirerek bu noktada en iyi sonuçları alın.

Kreatin Nasıl Alınır?

Kreatin emilimini en üst düzeye çıkarmak için protein veya karbonhidrat içeren içeceklerle birlikte tüketilmelidir. Kreatin takviyeleri, yoğun spor salonu egzersizlerinde en iyi şekilde çalışma eğilimindedir; bu nedenle bisiklete binme gibi aerobik egzersizler üzerinde minimum etkiye sahiptirler. Gıda kaynakları kreatin açısından zengin kaynaklar içeriyorsa, bu onun etkinliğini tamamen ortadan kaldıracağından, takviye faydalı olmayabilir.

Bir kreatin içeceği şu şekilde hazırlanır:

3 gram kreatin monohidratı bir araya getirin; sıvı kreatin nitrat veya etil ester gibi sıvı formlar da işe yarayabilir; daha sonra bu karışımı 400 mililitre su ile birleştirin veya doğrudan protein tozu shake olarak için.
Yüksek Kreatin Kinaz Neyi Gösterir? Temel bir hücresel element olan kreatin kinaz, kalp ve iskelet sistemi sağlığı üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir ve çeşitli sağlık koşullarına yol açabilir; kandaki seviyeleri önemli ölçüde arttığında, kas yıkımı endişe verici bir şekilde hızlandırılmış bir hızda gerçekleşir.

Kreatin Kinaz, kas hastalığının tedavisinde yardımcı olabilecek tek faktör değildir; Tanı birden fazla klinik muayeneyi de gerektirir. Bu tespiti doğru bir şekilde yapmak için, doğru teşhis için vücudunuzdaki troponin veya kreatinin seviyeleri gibi elektrolitlerin ölçülmesi gerekir.

Kreatin Takviyeleri Kilo Almama Yardımcı Olur mu?

Kreatin, protein takviyeleri ile birlikte alındığında, tipik olarak su tutma ve ödem yoluyla kilo alımına neden olabilir. Ancak Kreatin, atletik bir performans arttırıcı olarak da kullanılabilir; tipik olarak kreatin mono-hidrat olarak bulunur; bu madde protein için yapı taşı görevi görür. Kreatinin yüksek konsantrasyonu, onu insan vücudu için gerekli bir yakıt haline getirir.

Kreatinin kas kütlesini artırırken aynı zamanda yorgunluk seviyelerini azalttığı kanıtlanmıştır ve bu nedenle genellikle kilo almak isteyen kişiler tarafından kullanılır; Ancak bazıları, artan ağırlığın yan etkisinin potansiyel olarak bu faydadan daha ağır basabileceğini iddia ediyor.

Exit mobile version